Sala kinowa

Opis projektu

W ramach grantu w Domu Pomocy Społecznej w Rożdżałach powstała sala kinowa. Ze środków zakupiono 75-calowy telewizor oraz 10 foteli kinowych z funkcją masażu, z których mieszkańcy mogą korzystać także poza seansami.

Dzięki inicjatywie mieszkańcy domu – seniorzy i osoby z niepełnosprawnościami – mogą korzystać z cyklicznych projekcji filmowych. W repertuarze znalazły się: filmy przyrodnicze, komedie, audycje muzyczne, programy regionalnej telewizji. W wybór repertuaru włączają się sami mieszkańcy.

Seniorka siedząca na fotelu w towarzystwie dyrektora DePeeSu i sołtysa

Grantobiorca

Dom Pomocy Społecznej w Sieradzu

„W ramach projektu mogliśmy dać chwilę relaksu seniorom, osobom z niepełnosprawnościami i osobom chorym. W komfortowych warunkach mogą spędzić tutaj miło czas. Często tutaj przebywają.”

Skąd pomysł?

Pomysł zrodził się w trakcie pandemii COVID-19. Pracownicy Domu Pomocy Społecznej zauważyli wielką potrzebę mieszkańców do wyjścia na zewnątrz. COVID spowodował, że mieszkańcy częściej przebywali odizolowani, we własnych pokojach.

Jednak nie wszyscy mieszkańcy DPS-u byli w stanie spędzić cały półtoragodzinny seans na standardowych fotelach. Autorzy projektu chcieli stworzyć im bardziej komfortowe warunki.

logotyp fundacji Orlen

Kluczowe informacje

15 000 zł

Wysokość grantu

308

Liczba odbiorców

Sieradz, województwo łódzkie

Lokalizacja

Mieszkańcy DPS – osoby starsze i przewlekle chore
Grupa docelowa

Galeria zdjęć