Renowacja ogrodzenia cmentarza oraz regał na akcesoria cmentarne

Opis projektu

Celem projektu był montaż nowego ogrodzenia w części frontowej cmentarza oraz popularyzacja działań proekologicznych. Wspólna praca wolontariuszy była okazją do integracji.

W ramach projektu wymienione zostało ogrodzenie wraz z furtką i bramą wjazdową, wydzielono wjazd i utwardzono go kostką brukową. Wygospodarowano miejsce na kosze do segregacji śmieci oraz regał na znicze do ponownego wykorzystania. Wszystkie działania zostały wykonane w czynie społecznym – przez parafian dla parafian.

Proboszcz i wolontariusze

Grantobiorca

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Najświętszego Imienia Jezus, Panienka

„Jest takie przekonanie, że jak coś jest wspólne to jest niczyje. Uczymy się tej dbałości o ekologię. Na naszym cmentarzu ta dbałość nie była do tej pory zbyt wyrazista. Dzięki Fundacji ORLEN udało nam się otworzyć serca i zaangażować społecznie. Jestem wdzięczny i Fundacji i moim parafianom, którzy tak pięknie zareagowali.”

Skąd pomysł?

Społeczność we wsi Panienka jest bardzo aktywna i lubi działać charytatywnie. Mieszkańcy Panienki już jakiś czas temu chcieli zrewitalizować lokalny cmentarz. Działali w tej kwestii od kilku lat, m.in. za własne zgromadzone pieniądze, w czynie społecznym układali kostkę brukową.

W którymś momencie wolontariusze stwierdzili, że przyszedł czas na kolejny etap. Postanowili zadbać o płot frontu cmentarza.

logotyp fundacji Orlen

Kluczowe informacje

15 000 zł

Wysokość grantu

700

Liczba odbiorców

Panienka, województwo wielkopolskie

Lokalizacja

Mieszkańcy parafii i osoby odwiedzające bliskich na cmentarzu
Grupa docelowa

Galeria zdjęć